پیش‌فروش جت‌پک JB-10 رسماً آغاز شد

پس از پشت سر گذاشتن پروازهای آزمایشی مختلف در اروپا و آمریکا، شرکت Jetpack Aviation به طور رسمی پیش فروش جت‌پک جدید خود به نام JB-10 را آغاز کرد

 

تصویر1

البته هر کسی نمی تواند این محصول را خریداری کنند چرا که به گفته شرکت سازنده، تنها به افرادی که صلاحیت آن ها برای پرواز با این دستگاه محرز شده است، فروخته خواهد شد. این صلاحیت، پیش‌تر و از طریق مسابقات پروازی که با این دستگاه صورت پذیرفت، مشخص شده است.

 

قرار است که جت پک JB-10 از ماه آوریل و یا مه ۲۰۱۷ به دست علاقه‌مندان برسد. این محصول از دو موتور توربینی که مطابق با آن چه که در تصاویر زیر می بینید، در دو طرف فرد قرار می گیرند، بهره می برد که قادر است به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه و تا ارتفاع ۳۰۵ متری آسمان، فرد را به پرواز درآورد.

 

یکی از مهمترین چالش هایی که شرکت سازنده این جت پک با آن مواجه است، یافتن راهکارهایی برای آموزش به علاقه‌مندانیست که به دنبال خرید این محصول هستند تا بتوان از این طریق، از هرگونه آسیب ها و یا خطراتی که ممکن این دستگاه برای سلامتی آن ها به دنبال داشته باشد، جلوگیری کرد.

 

از این رو، شرکت Jetpack Aviation در حال ساخت تجهیزاتیست که می توان با شبیه سازی شرایط پروازی با این جت پک ها، مراحل آموزش به علاقه‌مندان را بدون کم‌ترین آسیب و یا هزینه ای اضافی ناشی از آسیب دیدن جک پک ها انجام داد.

 

دیوید مایمن، که مدیریت تیم تولیدکننده این جت پک ها را بر عهده دارد عنوان کرده است که به هیچ عنوان دوست ندارد تا روند رو به رشدی که این تکنولوژی در پیش گرفته است، با بی مسئولیتی های افرادی خاص، متوقف و یا کند شود. از این رو، تلاش می کنیم تا جت پک ها را در اختیار افرادی قرار دهیم که به طور کامل، با نحوه کار کردن با آن آشنا هستند.

 

گفتنی است این تیم، هم اکنون در حال طراحی و ساخت مدل جدیدتری از جت پک است که به جای دو موتور، از شش موتور کوچک‌تر بهره می برد به طوری که در هر طرف، سه موتور تعبیه شده است. بنابراین، می توان از نگرانی کمتری را بابت از کار افتادن ناگهانی یکی از این موتورها به خود راه داد. قرار است مراحل آزمایشی این جت پک جدید در اوایل سال میلادی آینده انجام شود.

 

گفتنی است هنوز شرکت نام برده، قیمت دقیق جت پک JB-10 را اعلام نکرده است که البته پیش بینی ها حاکی از این است که این محصول، از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار خواهد بود.

 

تصویر12
تصویر1226635
جت‌پکیلبیل