عکس هایی جالب از فضا

عکس های فضایی گرفته شده با ESA

عکس هایی را که مشاهده می کنید توماس پسکوت فضانورد سازمان ESA از طلوع خورشید در ایستگاه فضایی بین المللی گرفته است.

به گزارش کلیک، او این تصاویر را در رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد، و اظهار نمود: “پرواز در امتداد مسیر طلوع خورشید بسیار لذت بخش است. وقتی که اولین اشعه های خورشید به پنجره ها می خورد، می توان بلافاصله احساس حرارت گرم کردن ایستگاه فضایی را حس کرد.”

ماموریت توماس پسکوت که Proxima نام دارد به مدت نه ماه برای سازمان ESA به طول خواهد انجامید. نام این ماموریت از نزدیک ترین ستاره به زمین پس خورشید گرفته شده است. این گونه نام گذاری، سنتی است که برای اولین بار فضانوردان فرانسوی آن را بنا نهادند. آن ها برای نام گذاری ماموریت های خود از ستاره ها و صور فلکی استفاده می کردند.

در طول ماموریت پروکسیما، توماس در حدود ۵۰ آزمایش علمی برای ESA و آژانس فضایی فرانسه موصوم به CNES انجام خواهد داد و هم چنین در بسیاری از فعالیت های تحقیق و پژوهش برای دیگر همکاران ایستگاه شرکت خواهد کرد. این ماموریت بخشی از چشم انداز سازمان فضایی اروپا برای استفاده از فضاپیماهایی در مدار زمین به عنوان یک محل برای زندگی و کار به نفع جوامع اروپایی می باشد. از طرفی از تجربه این گونه سفرها می توان برای انجام اکتشافات بیشتر در منظومه شمسی و فضای آن استفاده نمود.

در ادامه می توانید این تصاویر را به همراه دیگر تصاویری که توماس پسکوت در رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد مشاهده نمایید:

۸۹۱۰۱۲۱۲۳۴۵